Srdceklíč

Žít v lásce

aneb „Jak prožít všechny aspekty lásky“

Hodnoty bytí spočívají z veliké části v tom, jak vroucně jsme schopni prožívat. Hodnota našeho člověčího života je závislá na hodnotách, které jsou v nás. Lidé si tvoří svůj lidský svět. Je v něm to, co do něho vkládáme.

-Josef Čapek-

 

Krása není jen záležitost genetického předpokladu nebo pravidelné péče o vzhled. Pokud pro svou krásu chcete něco udělat, nemusí Vás to stát ani korunu. Zapomeňte na drahé krémy a návštěvy kosmetických salonů. Nejnovější studie ukazují, že krása je z větší části psychická záležitost.

Určitě někoho takového znáte. Někoho, kdo sice možná nesplňuje současná měřítka ideálu, přesto tak na něj okolí reaguje. Někdo tomu říká charisma, jiný sexappeal. Podstatou však je, že se ten člověk má zřejmě rád a cítí se dobře ve vlastním těle. Na druhou stranu sebekrásnější dívka nemusí poutat pražádnou pozornost, pokud má nízké sebevědomí a špatný vztah k sobě.

Vše v našem životě záleží pouze na nás, na tom, jak k věcem a lidem kolem sebe přistupujeme, a na tom, jak přemýšlíme. Myšlenky jsou mocné a jejich sílu, pozitivní i negativní, není radno podceňovat. Myšlenky mají dokonce měřitelnou frekvenci, a proto je dobré se neustále učit je správně a pozitivně formulovat, neboť často fungují jako jakési vesmírné objednávky. To, co vyšleme do okolí nebo „tam nahoru“, se k nám dříve nebo později vrátí, a čím silnější myšlenka je, tím mocnější bude mít vliv na náš život. A právě tohle jsou klíčová slova – NÁŠ ŽIVOT.

K tomu, abychom udělali krok vpřed a náš život se měnil k lepšímu, musíme otevřít brány do našeho srdce. Když se nám podaří otevřít své srdce, je to jako když se na zimní šedivé obloze zčistajasna objeví skulina, kterou proniknou paprsky slunce a zalijí celou zemi. Úplně stejně se otevíráme i my a rozléváme své vnitřní světlo a svou vnitřní krásu na všechny kolem. Jsme tím, co proniká závojem všednosti, do kterého většina lidí halí všechny své běžné dny, když se nedokáží vymanit ze zbytečných starostí, spěchu a úzkosti. Když srdce rozkvete, prostupuje námi boží láska, jsme skutečně jako slunce, které nijak nerozlišuje, koho svými laskavými paprsky oblaží a koho ne. Nejde o to, koho máme nebo nemáme rádi, nevybíráme si, nestanovujeme podmínky. Jsme jen naprosto otevřeni okamžiku a lásce.

Slovo láska je velmi široký pojem a málo kdo ví, co láska vůbec je. Co znamená milovat někoho bez podmínek?

To je taková láska, která neklade podmínky. Tedy člověk se neustále usmívá a má rád všechny lidi, aniž by rozlišoval, že mu někdo ublížil a že ho za to nechce ani vidět. Když někdo miluje bezpodmínečnou láskou, tak za to nic nechce. Bezpodmínečná láska nikdy nemá nic společného se slovním spojením: Miluji tě, Ale…“ žádné ale!

Láska je sdílení. Lásku nejprve musíme mít a pak ji teprve můžeme sdílet s jinými lidmi. Láska začíná sebeláskou. Jen ten, kdo zná Lásku sám k sobě, zná Lásku. Až když se člověk má tolik rád, že je Láskou zcela naplněn, začne z něj Láska přetékat na druhé lidi a on cítí potřebu svou Lásku sdílet s jinými lidskými bytostmi.

Každá bytost má schopnost zažívat více bezpodmínečné lásky než kdy v životě zažila podmíněné lásky. Bezpodmínečná láska nemá hranice. Jaké nádherné věci na vás čekají, když porozumíte a začnete žít opravdovou lásku. Vaše vztahy vám způsobují mnoho bolesti. Pokud začnete milovat bez podmínek, je to naprosto jinak. Vy všichni máte v sobě obrovské množství lásky, která je uzamčena uvnitř a která začne kvést, jakmile přestanete očekávat, že vás někdo jiný učiní celistvé. Jakmile se zbavíte této myšlenky, začnete létat.

Láska, kterou budete pak zažívat je zcela mimo to, co doposud znáte. Ti z vás, kdo se rozhodnou pro proměnu, ať už do toho skočí rovnýma nohama nebo půjdou malými krůčky, uvidí změny a budou to změny uvnitř vás. Bolest začne ustupovat. Radost bude růst, začnete vidět své spojení s Bohem. Poznáte paprsky lásky, kterými ve skutečnosti jste.

Je to láska co dává svobodu, naplnění a štěstí…. Přijďte s námi prožít tento jedinečný okamžik

Pozvánka na meditaci Všechny aspekty lásky

Andrea Šedivá

Přidat komentář

Kontakt na Srdceklíč

+420 776 506 338
Informace ohledně seminářů a akcí rádi poskytneme ve standardních časech. Pro kontakt můžete využít i kontaktní formulář.