Srdceklíč

Každý mrak má stříbrný okraj

Když Vám život namíchá hodně kyselý citron, přelijte ho kvalitním Martini.

Všechno má takový význam, jaký tomu přisoudíte a jaký si určíte. Díky této hluboké pravdě lze vytvářet budoucnost. Je jen na vás, jak posuzujete události, které vás v životě potkají. Má to však vždy obrovský vliv na to, jak se bude váš život dál vyvíjet.

Existuje metoda, jak se pohybovat v čase a ovlivňovat budoucí realitu přítomností nebo i dokonce minulostí. Je to základní stavební kámen pozitivního myšlení, ale protože jde o realizací cílů, budeme se zabývat tématikou, jak si správně tvořit vlastní budoucnost. Princip je naprosto jednoduchý a zvládne ho kdokoliv. Efekt je tak silný, že doslova cítíte, jak kladně a pro vás příznivě tvoříte a měníte svůj život. Stačí k tomu jen disciplína, kterou vám ohlídá ego, o zbytek se postará duše. Je to umění dostat se z negativní události tak, abyste byli v lepším stavu, než jste byli před ní. A hlavně je to metoda, která cokoliv, co vás potká, přemění v událost vedoucí k vašim cílům. Je to vysoká škola ovlivňování reality. Zatímco kněží o neštěstí říkají, že vás trestá Bůh, psychologové zase, že takový je život, vy budete říkat: „ To je pro splnění mých cílů“. A proč to neříkat, Bůh vás netrestá, a pokud žijete pozitivně, život máte takový, jaký si ho tvoříte. Pojďme tedy k výkladu.

V okamžiku, kdy vás potká jakákoliv na první pohled nešťastná událost, zastavte okamžitě negativní myšlenky, které z dané skutečnosti vyplývají. Zastavte se a začněte hledat možná pozitiva. Lehce se to říká, ale lze se to naučit a podle toho se i chovat. Působíte totiž na běh budoucích událostí, na to, co bude následovat potom. Jakým způsobem to přijmete, tak se to bude dál vyvíjet. Jakmile se vám přihodí něco zlého, použijte pravidlo buď a nebo. Buď to dokážete změnit, ovlivnit, pak to udělejte, nebo ne, pak k tomu změňte svůj postoj z negativního na pozitivní. Nic špatného neposuzujte podle toho, jak se to v daný okamžik jeví, nýbrž jak by se to mohlo v budoucnosti příznivě vyvinout. Je to těžké, ale musíte si z toho vytvořit životní návyk. Jedná skvělá pomůcka – řekněte si: „kdyby se to nestalo, potkalo by mě něco mnohem horšího“. A pak už je snadné danou událost přijmout jako nutnou podmínku ke splnění vašich cílů.

Ať vás potká cokoliv, v žádném případě se nelitujte, nestěžujte si a odmítejte soucit, který k vám proudí z okolí. Zničíte tak snahu o pozitivní přístup k dané události. Představte si, že jste ztratili peněženku s vysokým obnosem. Každý s vámi soucítí, ale pro nikoho to vlastně nic neznamená, o nic nepřišel a jeho život to nijak neovlivní. Jakmile mu sejdete z očí, zapomene na to. Vypořádejte se s tím sami, že vás ztráta peněz dovede k mnohem vyššímu obnosu, a čekejte to. Můžete si říct: „Vše se děje z nějakého důvodu a, aby se realizoval můj cíl, musel jsem zřejmě ty peníze ztratit. Takže jde vlastně vše tak, jak má jít“. A hlavně nezapomeňte na každou ztrátu použít metodu Vyslov a zapomeň: „To se mi mnohokrát vrátí!“.

Po jakékoliv nepříjemné a tragické události mějte na paměti, že změnit to nebo se vrátit zpět nelze. Nic s tím již neuděláte, prostě se to stalo a tečka. Takže jediné, co lze udělat, je z toho něco vytěžit. Proberte všechna pozitiva, která na konkrétním neštěstí najdete, a negativa vůbec neřešte, ani si je v hlavě nevyjmenovávejte. A ony pak skutečně ani nebudou. Zkuste se zamyslet nad nějakým dávným průšvihem. Jistě byste se bezprostředně po něm dnešníma očima chovali úplně jinak, protože již víte, co pak následovalo. A vytěžili byste z něj, co by jen šlo. Při právě proběhlém neštěstí nevíte, co se bude dít, stojíte na startovní čáře budoucích událostí.

NAČRTNĚTE SI TEDY CESTU LEMOVANOU RŮŽEMI A VSKUTKU SE VÁM TAM OBJEVÍ!

Andrea Šedivá

Přidat komentář

Kontakt na Srdceklíč

+420 776 506 338
Informace ohledně seminářů a akcí rádi poskytneme ve standardních časech. Pro kontakt můžete využít i kontaktní formulář.