Srdceklíč

Čistá mysl podle havajského receptu HO´OPONOPONO.

Čistá mysl zbavená všeho negativního je jedním z pilířů zdraví. Měli bychom se proto naučit pročišťovat si ji.

DOPŘEJTE MYSLI TROCHU ODPOČINKU

Možná Vás překvapí, že mozek si občas potřebují „pročistit“ i lidé žijící na Havaji. Přitom tento tichomořský ostrov je pro nás synonymem pohody a bezproblémového života. Jenže možná je to všechno trochu jinak: Havajci jsou v pohodě právě proto, že zvládli schopnost zbavit se všeho, co škodí duši. Pomáhá jim v tom i prastará technika pro vytváření hojnosti, zdraví a míru, která se jmenuje        HO´OPONOPONO.

Její podstatou je návrat do „nulového stavu“, v němž neexistují vzpomínky, kdy se nezabýváme žádnými myšlenkami a mysl se stává čistou. Havajci jsou přesvědčeni, že v tomto stavu jsou pak lidé schopni dosáhnout téměř čehokoliv. Tato stará nauka má mnoho společného s budhismem. I ona například říka, že okolní svět je obrazem našeho světa vnitřního a toho, jak na něj reagujeme. Zdá se vám, že to nemůže fungovat? Přesto vyzkoušejte jakousi středoevropskou variantu. Naučte se vytěsnit z mysli vše negativní, soustřeďte se na to dobré. Pokuste se neuvíznout v minulosti, ta už je stejně pryč a nic s ní nenaděláte. Zaměřte se na budoucnost a na to, abyste měli před sebou vždy něco pěkného. Aspoň na pár minut denně se naučte tzv. „vypnout“, například s pomocí meditační hudby nebo při pobytu v přírodě. Nezapomínejte zhluboka dýchat: okysličený mozek lépe pracuje. A vytrvejte. Záhy zjistíte, že i vaše mysl se pročišťuje a vy zvládáte krizové situace s daleko větším přehledem. 🙂

A zde je slíbená technika HO´OPONOPONO a jak ji využívat ve svém životě:

Starodávné učení nám dokáže zajistit úspěch, štěstí, zdraví, blahobyt…..cokoli, co si jen dokážeme přát.

Stačí pouze čtyři jednoduché věty: Omlouvám se, Miluji Tě, Prosím odpusť mi, Děkuji Ti. 

Tím, že neustále opakujeme slova, očišťujeme dluh, který na své duši máme – vzpomínky, události z naší minulosti.

Podle Dr. Lena je třeba pro léčení věcí z „vnějšího světa“ postupovat takto: Nejdříve směrem k danému problému řekněte „ Omlouvám se“ a „Prosím, odpusť mi. „Omlouvám se“ říkáte, abyste uznali, že se něco stalo a že si uvědomujete, že to není dobré. Tím, že říkáte „Prosím, odpusť mi“, si uvědomujete možné chyby, křivdy a bolesti, jež jste se mohli dopustit. Odpouštíte sami sobě. Současně žádáte o odpuštění Božskou mysl/Vesmír, jejíž součástí je vaše mysl.

Pak opakujete „Miluji Tě“ a „Děkuji Ti“. Slova „miluji tě“ rozproudí zablokovanou energii. Vyjadřují vaši lásku ke svému vědomí, ale i k Božskému stvořiteli. Když po tomto výroku vyslovíte „děkuji ti“, vyjadřujete vděčnost. Vyjadřujete víru, že problém bude vyřešen pro nejvyšší dobro všech zúčastněných. „Děkuji Ti“ je výraz vděku a pokory za vše, co mě potkalo. Vyjádřením upřímného vděku i za věci, jež mě zranily, ublížily, způsobily nepříjemnosti, strach i bolest dokazují, že si uvědomuji hodnotu všech věcí, které mě obklopují, nejenom hmotných, ale i zkušeností a situací. Tímto jednoduchým způsobem přijímáme zodpovědnost za svůj život…….

Proto zkuste to i Vy………………..najít svůj klíč ke svému srdci a začít žít harmonický život podle Vašich představ. Stojí to za to!

Andrea Šedivá

Přidat komentář

Kontakt na Srdceklíč

+420 776 506 338
Informace ohledně seminářů a akcí rádi poskytneme ve standardních časech. Pro kontakt můžete využít i kontaktní formulář.