Srdceklíč

Takao Katano

Japonský léčitel Takao Katano se narodil roku 1943 v japonské prefektuře Čiba. Po dvou návštěvách Číny v roce 1983 se stal studentem mistra čikungu Zhang Guanga na Pekingském institutu tělovýchovy a sportu. To mu bylo přesně čtyřicet let a jeho život se tím změnil k nepoznání.

V roce 1987 získal národní kvalifikaci jako akupunkturista a v následujícím roce založil společnost Kenrinkai ve městě Macudo v prefektuře Čiba. Od té doby vyučuje čikung, čikungovou terapii a taiči. V Japonsku je ale známý především díky léčebnému systému uzu kikó (výřivý čikung) – jím vyvinutý originální způsob čikungové terapie, se kterou dosáhl mnoha skvělých výsledků.

Studoval také tradici prastarých japonských znaků. O těch se ve starých textech píše, že měly léčebný účinek. Jednoho dne jej napadlo využít tyto staré japonské „runy“ k léčení těla. Nejprve tím sám sebe vyléčil z rakoviny – účinek této metody jej ohromil. Rozvinul jej v originální způsob léčby a harmonizace těla, který si v Japonsku získává stále větší oblibu. Jeho součástí je i jednoduchá metoda, kterou každý člověk může provádět sám na sobě. Tento systém vycházející z dávné moudrosti jeho japonských předků je stále populárnější a v Japonsku má dnes mnoho následovníků.

   

 

Kontakt na Srdceklíč

+420 776 506 338
Informace ohledně seminářů a akcí rádi poskytneme ve standardních časech. Pro kontakt můžete využít i kontaktní formulář.