Srdceklíč

Nevzdávejme to s dnešními dětmi, jsou to malí andělé tady na Zemi

Střední a starší generace má tendenci posuzovat dosti příkře dnešní děti a mládež. Ano, chovají se trochu jinak, zabývají se často úplně odlišnými aktivitami, nežli my. To však nevyhnutelně neznamená, že jsou nezvladatelnější, nedisciplinovanější, drzejší, pohodlnější, bez zájmu o tištěné knihy, nebo nedej bože horší jako děti, které se narodili do časů bez mobilů, tabletů, notebooků, Facebooku, Instagramu atd. Naopak, zdají se být většinou na svůj věk moudřejší, informovanější, ač prostě – dětští.

Občas provádím po Praze děti ze školek, základních a středních škol. Mám s nimi po všech stránkách velice dobré zkušenosti. Řekli byste, že v době počítačových her, moderních seriálů a nové „in“ vlny zpěváků či herců, znají 10 až 11 leté děti Vlastu Buriana anebo písničky od Valdemara Matušky? Že se zajímají o Karla Čapka? Že je baví chodit po vyšehradském hřbitově a naslouchat příběhům i osudům významných osobností české historie a národa, kterých náhrobky se zde nalézají? Že si budou trpělivě a se skutečným zájmem natáčet a fotografovat náhodné vystoupení folklórního vystoupení v krásných, starobylých krojích? A hlavně, že – dokonce i na můj údiv – se postaví do řady jak holčičky, tak kluci, aby si mohli vzít mezi dlaně malého bílého anděla splněných přání se skrytými polodrahokamy, zavřít oči a chvilinku myslet na své přání nebo svůj sen, a pak jej s úsměvem odevzdávat jeden druhému?

Měli bychom svým dětem, vnoučatům či pravnoučatům důvěřovat stejně, jako ony i v současném moderním světě věří v anděly a ve splnění svých snů. Je na první pohled vidět, jak je andělé a jejich jemnost přitahují a lákají. Jsem přesvědčená, že vzhledem k čistotě jejich srdcí a duší se jejich přání splní velice rychle a dokonale, tak, jak to umí pouze andělské bytosti plné lásky. Sněhobílý hebký plyšový andílek s certifikací Bezpečné hračky a s energií Panny Marie, Pallas Athény, esence Stromu, archanděla lásky a něhy Chamuela, některých Elohim a Paprsků stvoření je určitě kromě naplnění jejich tužeb povede na cestě k poznání vyšších cílů jejich duše, k lepšímu životu, k úctě k jiným lidem, k přírodě i ke svým cílům.

Možná byste i vy mohli zkusit, jak by mohl báječný anděl splněných přání působit na vaše ratolesti a rovněž na vás…

Judita Katona Peschlová, terapeutka a oficiální lektor projektu Lichtwesen

 

   

 

redakce

Kontakt na Srdceklíč

+420 776 506 338
Informace ohledně seminářů a akcí rádi poskytneme ve standardních časech. Pro kontakt můžete využít i kontaktní formulář.