Srdceklíč

Kameny léčí

Drahé kameny mají léčivou sílu a přinášejí štěstí a pozitivní energii. Klasickou medicínu možná nenahradí, ale mohou při léčbě hodně pomoci.

O zázračné moci kamenů jste jistě slyšeli. Z drahých kamenů se vyráběly amulety a mnohé minerály se stávaly také součástí ochranných lektvarů. Všeobecně se věřilo, že mají moc ochránit svého nositele před uhranutím či uřknutím. Šperky tedy mají nejen okrasnou, ale i ochrannou funkci. Drahé kameny jsou totiž krystalickou podobou čistých chemických sloučenin, které se nacházejí i v lidském těle. Proto jsou kameny tak účinné. Každý kámen vyzařuje jemné vibrace, které nás ovlivňují, aniž bychom si toho byli vědomi. Některé uklidňují, jiné aktivizují, další pomáhají překonávat psychické či fyzické blokády, které nás omezují v různých fázích života. Díky svým schopnostem tak kameny dokážou pomáhat při léčení nemocí, harmonizaci duše a těla, ale také při magii. Důležitou roli v léčbě hraje nejen druh kamene, ale i jeho barva a tvar. Kámen, který se nám zalíbí na první pohled, který si nás takříkajíc najde sám, je vždy ten pravý. Kámen je důležité obnovovat pravidelnou očistou – ideálně v čistém potůčku, ale postačí i voda z kohoutku. Nezapomínejte je také včas a správným způsobem nabíjet, protože časem mohou ztratit svou energii. Podle způsobu nabíjení se kameny dělí na sluneční a měsíční, takže je jasné, že některé se nabíjejí na sluníčku a jiné při měsíčním světle. Je také možné umístit je do pyramidy, přičemž jedna její strana musí směřovat na sever.

Každý kámen si zaslouží vděčnost a péči

VYBERTE SI TEN SVŮJ

Růženín – pomáhá při léčbě chorob ledvin, srdce, jater a plic. Také hojí popáleniny,
puchýře a vyhlazuje pleť.

Karneol – předchází kožním onemocněním, zastavuje krvácení z nosu a pomáhá při všech nemocech spojených s krví.

Jaspis – podporuje chuť k jídlu a pomáhá při léčbě poruch příjmu potravy, jako jsou nechutenství, mentální anorexie či bulimie.

Opál – léčí Parkinsonovu nemoc, infekce a horečky. Čistí krev a ledviny. Reguluje hladinu inzulínu, blahodárně působí na oči.

Kalcit – podporuje intelektuální schopnosti nositele, činorodost, bystří smysly a posiluje paměť. Urychluje také rychlost hojení.

Sagenit – pomáhá při chronických onemocněních, impotenci a neplodnosti. Výborně působí také při vyčerpání a nedostatku energie.

 Chrysopras – léčí kožní problémy, srdeční choroby, poruchy štítné žlázy a příznivě ovlivňuje trávicí systém.

Akvamarín – dobře slouží k léčbě bolestí krku, oteklých žláz a problémů se štítnou žlázou.

Unakit – účinně pomáhá při rekonvalescenci ((hlavně u těžkých chorob) a v těhotenství.

Rodonit – se označuje jako kámen sebevědomí. Velmi účinně posiluje víru v sebe sama, pomáhá také lépe zvládat stresové situace.

Fluorit – nám pomáhá najít ztracenou rovnováhu, kromě toho ale regeneruje plíce a léčí astma.

Ametyst – mírní bolesti všeho druhu (fyzické nebo psychické).

Rubín – dodává energii a rovnováhu. Dále příznivě působí na srdeční činnost a zároveň funguje jako štít proti útokům nepřátel.

Sodalit – čistí lymfatický systém i jednotlivé orgány, udržuje v rovnováze metabolismus, posiluje imunitní systém. Snižuje horečku a příznivě působí na hlasivky.

Lapis lazuli – pomáhá při depresích, nespavosti a stresu, funguje proti stesku, podporuje citlivost a vnímavost, pocit jistoty a bezpečí, harmonii v mezilidských vztazích.

Kyanit – léčí svalové poruchy, horečku, krk a mozek. Jedná se o přírodní prostředek proti bolesti. Také snižuje krevní tlak a léčí infekce.

Achát – má široké spektrum účinků v oblasti duševní (uklidňuje a odstraňuje škodlivé návyky) i fyzické (aktivuje imunitní systém).

Ryolit – udržuje přirozenou odolnost organismu, léčí infekce, kožní potíže a vyrážky, dokáže také uvolnit citové napětí.

Tyrkys – snižuje horečky a bolesti hlavy, předchází migrénám, zlepšuje imunitu. Vhodný též pro detoxikaci.

Amazonit – je prospěšný při léčbě osteoporózy, zubního kazu a nedostatku vápníku.

This slideshow requires JavaScript.

Andrea Šedivá

Přidat komentář

Kontakt na Srdceklíč

+420 776 506 338
Informace ohledně seminářů a akcí rádi poskytneme ve standardních časech. Pro kontakt můžete využít i kontaktní formulář.