Srdceklíč

Přednáška na téma ,,Léčení traumat a jejich vliv na náš život,,

Většina nejhlubších a nejdéle působících traumat vzniká na základě událostí, situací, podmínek a vlivů z raného dětství. Jedním z mnoha důvodů je skutečnost, že mozek dítěte není ještě zcela rozvinutý, děti nemají dostatek vlastních životních zkušeností, jsou bezmocná, jejich psychická struktura je velice jemná a citlivá, snadno inklinují k velmi závažným a zásadním hodnocením, často u nich dochází k subjektivním interpretacím a chápání toho, co se odehrává nebo co se jim děje, jejich možnosti obrany proti nebezpečí jsou mizivé. V nejranějším období života je dítě nejcitlivější a nejzranitelnější, proto se na něm trauma „podepíše“ velice hluboko a silně.

Každý z nás, nebo minimálně 85% z nás, prožil nějaké trauma, ať již menší či větší, nezřídka zcela mimo vědomou mysl. Traumata z dětství jsou často vytěsněná, bez ohledu na to však po značnou část našeho života řídí naše chování, myšlení, ba i cítění a psychické pochody.

Navíc, i když dítě cítí či vnímá „pouze“ hněv, zoufalství, bezmocnost, agresi apod. dospělých a nemůže je klasifikovat, dochází u něj k traumatu a jeho následkům. S takovouto reakcí se dokonce setkáte i u ještě nenarozeného dítěte v lůně matky!

Traumata mohou způsobovat fyzická onemocnění v dospělosti, a ta nevyřešená se přenášejí z generace na generaci. Co však s tím?

Vyslechněte si přednášku Gerharda Pierotha, který momentálně žije v USA, o traumatech, jejich následcích a vlivu na člověka i jeho života, a také se seznamte s terapeutickými, velice praktickými esencemi, které vám mohou právě v takovýchto případech účinně pomoci.

Termín: 23. 9. 2019, 17.00 hod.

Místo konání: Slovenský dům, Soukenická 3, Praha (poblíž nám. Republiky)

Cena: dobrovolný příspěvek.

Počet míst omezen!

Kontakt: megami.axis@gmail.com

tel:  776 506 338

 

     

 

    

Datum

Zář 23 2019

Čas

17:00 - 18:00

Místo konání

Praha
Praha
Gerhard K. Pieroth

Lektor / terapeut

Gerhard K. Pieroth
Telefon
+420 776506338
Email
info@srdceklic.cz
Web
/lektor-gerhard-pieroth

Kontakt na Srdceklíč

+420 776 506 338
Informace ohledně seminářů a akcí rádi poskytneme ve standardních časech. Pro kontakt můžete využít i kontaktní formulář.